Výstava krabiček a zápalek na Nové Karolíně v Ostravě

Když jsme se přicházeli podívat na výstavu zápalek a jejich krabiček, nejprve jsme uviděli výstavu:
http://sedesatka.cz/zajmy/vystava-historickych-svetelnych-zdroju-na-nove-karoline-v-ostrave
Krabičky od zápalek jsou vystaveny ve skleněných vitrínách. Ani jsem netušila, že může mít někdo již posbíraných kolem tisícovky různých obalů na zápalky...
A ty různé tvary - malé, velké, dlouhé, hranaté, kulaté, docela mrňavoučké...
Prošla jsem se kolem vitrín již podruhé. Je to velmi pěkná výstava - zavede nás nejenom po luzích a hájích naší rodné země, ale i do ciziny blízké i velmi daleké.
Sběratelům přeji hodně úspěchů při rozšiřování jejich sbírek a návštěvníkům - těm přeji mnoho pěkných chvilek při prohlížení si vystavených exponátů.

Ema

Komentáře

Solo Sušice

Mám krabičky na semínka kytiček, hezky se skladují v šuplíku stolu na zahradě.Už vím, co se pod obrázky skýtá, ani nemusím číst popisek na boku krabičky.Brzy už budeme sít bazalku jako první, majoránku,a na další se taky dostane...Už máme třetí den sluníčko a v poledne i teplo...

Večerní Šumava pro potěšení.

Výstava krabiček a zápalek...Solo Sušice...Ince

Jak je vidět, česká žena si vždy se vším poradí a nic nevyhodí. Vždyť se dá najít i jiné využití obalu.
Děkuji Ti
Ema

Jako kluk

jsem taky sbíral nálepky z krabiček od zápalek, většinu českých pamatuji a hodně z nich jsem měl, už nevím, kam je čas odvál. Ty nové, současné, "bezpečnostní" ne a ne chytit, jsou snad ohnivzdorné. Ohněm dítěti neublíží, ale co když si je dítě nastrká do nosu nebo do uší? Na to "bezpečáci" nepamatovali.

Výstava krabiček a zápalek...Jako kluk...Jaroslavovi

I naše děti krabičky sbíraly - vzpomínám si, jak si je měnily se svými kamarády a jednou jim již nezbylo nic...když on jejich kamarád neměl žádné, tak mu je daly.
...a já jsem si říkala, jak jsem nešikovná, když se mi nedařilo ...Ty si myslíš, že ještě existují technici bezpečnosti práce?
Děkuji Ti
Ema

Bezpečáci.

Já myslím, že je jich dokonce přebytek. Když si pořídíš nějaký technický zázrak, tak většinu textu návodu k obsluze tvoří všelijaké připitomělé bezpečnostní předpisy a upozornění (třeba v návodu k myčce nádobí je varování před tím, aby se na dvírkách myčky nevozily děti, že by se mohla myčka poškodit, přitom dvířka jsou vyklápěcí shora dolů jako u trouby, chtěl bych vidět tak šikovné dítě, které by to dokázalo - a to je návod asi 15 roků starý). Přitom o uvedení oné věci do provozu se dozvíš sotva to nejnutnější, často tam postatné věci chybí a když nemáš v okolí technicky zdatného souseda, máš problém. 

Výstava krabiček a zápalek...Bezpečáci...Jaroslavovi

Já jsem myslela na pracovníky bezpečnosti práce, kteří byli v různých závodech.
Závody zrušili - takže jejich pracovní místo zmizelo. Nemyslela jsem to úplně ze všech oborů.
Děkuji Ti
Ema

WebArchiv - archiv českého webu
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.