Chemtrailsová letadla - důkazy a jak se bránit
Co před námi tají naše vlády a armáda, a jak se proti tomu můžeme bránit? Zjistěte, jaká je pravda o fenoménu jménem chemtrails..
Foto: Pixabay
Letadla vypouštějí chemtrails: Světový hoax číslo jedna
Teorie o tom, že vlády rozprašují do ovzduší pomocí letadel tajemné chemické látky, které mají měnit počasí, ovlivnit zdraví nebo psychiku obyvatel, je zřejmě nejrozšířenější konspirační teorií současnosti. Kondenzační stopy letadel může na obloze vidět každý a lidská fantazie se často uchyluje k iracionálním vysvětlením. Tomu o chemtrails věří miliony lidí na celém světě, přestože se jakékoliv argumenty nebo důkazy hovořících pro toto spiknutí dají poměrně jednoduše vyvrátit.
Vznik teroie o chemtrails spadá do druhé poloviny devadesátých let dvacátého století. Na teorii začli pracovat už v roce 1995 dva členové rasistické organizace Arijské národy Larry W. Harris a Richard L. Finke. Prvnímu jmenovanému navíc dodávalo na důvěryhodnosti, že pracoval jako inspektor půdy a septiků a po nějakou dobu byl zaměstnán u CIA. Harris začal v roce 1995 psát knihu, kterou později publikoval pod názvem Encyklopedie obrany před bioterorismem. Oba muži pak 18. září 1997 přednesli svou teorii o letadlech práškujících populaci na diskusním fóru Biowar-L, odkud se začala šířit do světa. Spekulacím navíc poskytla živnou půdu zpráva amerického letectva o možném ovlivňování počasí vypouštěním chemických látek do atmosféry z roku 1996.
Proč chemtrails?
Některé zdroje datují vznik teorie o chemtrails do roku 1999. Z tohoto roku ale spíše pochází samotné slovo chemtrails. Ve svém článku ho použil kanadský spisovatel William Thomas. A proč chemtrails? Kondenzačním stopám za letadly se už dříve říkalo "contrails" - z anglického condense trails (kondenzační stopy), stačilo tedy jen vyměnit slabiku "con" za jedovatě znějící "chem" a slovo chemtrails bylo na světě.
Vysvětlení chemtrails
A jak tedy ty bílé čáry za letadly vznikají, když to nejsou stopy po práškování populace? Kondenzační stopy jsou tvořeny drobnými vodními kapkami nebo ledovými krystalkami, které vznikají v důsledku promíchávání chladného vzduchu s horkými zplodinami z leteckých motorů. Někdy může k tvorbě podobných stop docházet i za křídly letadel, kde se mísí vzduch o různém tlaku (nad a pod křídlem) Jejich vznik a doba, po kterou zůstávají na obloze, závisí na teplotě, vzdušné vlhkosti, atmosférickém tlaku i síle větru v místě vzniku.
Chemtrails - důkazy
Jedním ze základních argumentů hovořících proti existenci chemtrails je fakt, že by se na takovém spiknutí museli podílet (nebo o něm alespoň vědět a tolerovat ho) statisíce zaměstnanců leteckých společností, pracovníků na letištích, výrobců letadel nebo meteorologů. Už jen to samo o sobě zní jako krajně nepravděpodobné.
Zastánci konspirační teorie často mluví o tom, že se dříve bílé čáry za letadly nevyskytovaly. Ve skutečnosti mohli pozorovat "contrails" už třeba obyvatelé Londýna za druhé světové války a ve svých vzpomínkách se o nich zmiňuje také autor Malého prince (a pilot) Antoine de Saint-Exupéry.
Pokud někdo tvrdí, že dříve tolik čar na obloze nebývalo, má přirozeně pravdu. Jen za posledních deset let se letecká přeprava nad Českou republikou zdvojnásobila, takže přibývají i kondenzační stopy.
Teorie o chemtrails se opírají i o některé chemické testy, které prokázaly přítomnost hliníku a dalších kovů v půdě nebo ve vodě. Když pomineme fakt, že podobné testy mají do skutečné vědecké studie velmi daleko, na jejich výsledcích ani není nic ohromujícího, hliník je jedním z nejčastějších prvků v zemské kůře a bylo tomu tak už dávno před proudovými letadly.
Existencí chemtrails se díky rozšíření této teorie seriozně zabývaly i některé vládní nebo vědecké instituce. V roce 2000 vydaly Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA), Letecká agentura ministerstva dopravy Spojených států amerických (FAA), Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) a Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA) společné prohlášení, ve kterém jakoukoliv existenci chemtrails popírají a podobné prohlášení vydaly v roce 2010 také Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), Ústav fyziky atmosféry Akademie věd ČR (ÚFA AVČR), Katedra meteorologie a ochrany prostředí Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy (KMOP MFF UK) a Česká meteorologická společnost (ČMeS). Najdeme ho například tady.
Nemůžeme samozřejmě tvrdit, že splodiny leteckých motorů nejsou přírodě a zdraví škodlivé, a že v nich (často i díky použití méně kvalitního paliva) nenajdeme řadu jedovatých látek. Jejich škodlivost a zákeřnost se ale nebude příliš lišit od toho, co každý den vypouštíme z výfuků automobilů.
Foto: Pixabay
Ochrana proti chemtrails z letadel - Diskuze: Nejlepší je ocet a jeho výpary!
Ne každého samozřejmě argumenty vědců a meteorologů přesvědčí, a pro takové skeptiky tu máme několik rad, jak se před chemtrails bránit. Tím úplně nejjednodušším a nejběžnějším účinkem pro neutralizaci chemtrails je obyčejný ocet. Některé zdroje uvádějí, že "5 litrů octa dokáže vyčistit chemtrails během cca 1 hodiny v okruhu cca 20 km". Ocet stačí vylít na silnici nebo ho nechat odpařovat z nějaké nádoby, případně z hadru na sušáku s prádlem. Chemtrails i jejich negativní účinky z oblohy mizí během několika desítek minut. A pokud ne, možná se aspoň zbavít mšic.
Pro vysvětlení, jak ocet dokáže takové zázraky, existují velmi odborně podaná vysvětlení, nad kterými by asi chemici kroutili hlavou. Kdo by ale věřil stejným vědcům, kteří před námi ututlávají pravdu o chemtrails? Pokud se rozhodnete letět, tak více pozornosti než chemtrails, věnujte tomu, jak si zabalit do letadla.
Chemtrails - mapa letových tras
V podstatě každé letadlo dnes musí musí mít zapnutý radiový odpovídač, takže si jeho přesnou trasu a aktuální polohu můžete najít například na portálu FlightRadar24. Pokud najdete na obloze čáru, která se nedá přiřadit k žádnému letadlu na radaru, narazili jste možná na letadlo rozprašující chemtrails, nebo daleko pravděpodobnějí nějaký tajný armádní let.
Proč je nebe nad "chemtrailsovými" čárami modré, si můžete přečíst tady