NÁVODY
4 užitečné tipy, které se vám budou hodit při zařizování studentského pokoje
Pomalými krůčky se blíží začátek školního roku. Poslední prázdninové dny odpočítávají jak školáci, tak i jejich rodiče – zatímco dospělí se těší, že si s nástupem ratolestí do školy konečně oddychnou, dětem začíná být líto, jak rychle prázdninové měsíce utekly.
V těchto dnech také začínají přípravy na začátek školního roku. Ať už jde o nákup pomůcek, nebo zařizování pokojíčků pro školáky a studenty. Pokud i před vámi stojí úkol v podobě zařízení pokoje pro studenta, určitě uvítáte čtveřici našich tipů.
1. Dětský nábytek musí pryč
Pokud dítě dospělo do věku, kdy už o něm nelze mluvit jako o školáčkovi, ale naopak o dospívajícím studentovi, je na čase této skutečnosti přizpůsobit i jeho pokojíček. Prvním úkolem je zbavit se všeho, co by vám a především vašemu dítěti připomínalo jeho dětská léta. Nábytek s malůvkami, skříně zdobené roztomilými postavičkami, poličky plné hraček a plyšáků – to všechno musí z pokoje pryč. Nebojte se s dítětem poradit, co by se mu v pokoji líbilo a co naopak ne. Dospívající dítě už má svůj názor a dokáže ho dát jasně najevo.
Foto: Yuganov Konstantin / Shutterstock.com
2. Základem je postel a psací stůl
Jestli v pokoji studenta něco nesmí chybět, pak je to pohodlná postel a praktický psací stůl. Dá se říci, že tyto dvě věci (ještě společně s komfortní židlí) tvoří naprostý základ, od kterého se dále můžete odrazit. Dospívající ratolesti bude vyhovovat kvalitní dřevěná postel s rozměry 140x200 cm, která mu nabídne dostatek místa a pohodlí nejen pro spánek, ale například i pro odpočinek. Děti se často na posteli i učí, proto je dobré myslet na dostatečný rozměr.
V případě, že zařizujete opravdu malý a stísněný prostor, pořiďte dítěti praktickou sklápěcí postel, která dokonale zapadne do pokoje. Rozložení postele za pomoci pneumatického zvedáku je opravdu rychlé, pohodlné a bezpečné.
3. Dostatek úložných prostor
Chcete-li, aby pokoj působil uspořádaně a pokud možno uklizeně, nabídněte dítěti dostatek úložných prostor. Skříň na oblečení je samozřejmostí, stačit ale nebude. Hodit se budou i různé komody nebo třeba šuplíky pod postel, kam lze v případě potřeby uložit i přikrývky a polštáře, aby během dne na posteli zbytečně nepřekážely. U stolu přijde vhod pojízdný kontejner na uložení nezbytností, které se hodí mít při učení nebo psaní úkolů po ruce.
Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com
4. Dejte dítěti slovo
Jak už bylo zmíněno výše – nebojte se při zařizování studentského pokoje pobavit se svým dítětem o tom, jak by si pokoj představovalo. A klidně ho nechte, ať dle vlastního vkusu a uvážení přijde s nápadem nebo pokoj doladí nějakými doplňky – třeba nástěnkou, rámečky na fotky a podobně.
Komentáře
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Baterie a virtuální baterie pro FVE - vyplatí se?
Fotovoltaické elektrárny jsou v poslední době čím dál oblíbenější. Vyplatí se pořídit klasické baterie nebo spíše baterie virtuální? Odpověď...
Jak vybrat nejlepší GPS obojek pro psy a kočky
Hledáte často svého zatoulaného psa? S GPS obojkem takový problém snadno vyřešíte, a navíc vám poskytne spoustu dalších užitečných informací o...
Jak vybrat elektrický topný žebřík do koupelny
Koupelnový radiátor, či topný žebřík, je už dávno běžná součást vybavení moderní koupelny. Jak z velkého množství různých variant vybrat ten...