NÁVODY
Jak bojovat proti virům, bakteriím a alergenům v domácnosti
Rok 2020 ukázal, že je více než kdy jindy nutné dbát na své zdraví. Udržovat prostředí, ve kterém žijeme v čistotě. Abyste účinně bojovali proti virům, bakteriím a alergenům, můžete využít znamenité pomocníky!
Foto: Pixabay
Jak bojovat proti virům, bakteriím a alergenům v domácnosti?
Doma se člověk cítí nejbezpečněji, ale je to z pohledu možných nemocí opravdu tak? Viry a bakterie se mohou zachytit na nejrůznějších materiálech, a to včetně oblečení. Domů si takto můžete přinést nevítaného návštěvníka!
Suchá hygienická pára zničí 99,9 % virů a bakterií
Dnešní prací technologie z důvodu ekologie a úspory energie (nezapomeňte oslavit Den Země) umožňují praní při velice nízkých teplotách. Nevýhodou tohoto přístupu ovšem je, že tomu odolá celá řada mikroorganizmů. Při použití prací teploty 30 stupňů se zničí přibližně 10 % choroboplodných zárodků, jež mohou způsobovat nemoci. Bakterie se dají zpravidla zničit od teplot 60 stupňů a výše, a to ještě při delším působení. Pomůže v takovém případě žehlení běžnou napařovací žehličkou? Pára je v takovém případě vlhká a než se dostane na látku, klesne její teplota na 90 stupňů. To účinnost snižuje a navíc zvlhnutí materiálu může napomoci k množení jiných bakterií.
Vir ani bakterie neprojdou!
Řešením je suchá hygienická pára DMS, kterou mají patentovanou švýcarské parní generátory a žehlicí systémy značky Laurastar. Pára je v tomto případě suchá a její teplota díky dvojitému ohřevu dosahuje 150 stupňů! Pára látkou prochází a nezvlhčí ji. Poradíte si tak s bakteriemi, plísněmi či roztoči a ještě navrch perfektně vyžehlíte prádlo. To vše během vteřin působení. Žehlit můžete i oblečení zavěšené na ramínku.
Přenosné parní generátory lze používat i na rychlé ošetření ložního prádla přímo na posteli, na závěsy, sedací soupravy a mnoho dalšího. Podle provedených vědeckých studií taková pára hubí až 100 % prachových roztočů a 99,9 % virů (a tedy i koronavirus), bakterií a bělostných plísní.
Sterilizátor – neocenitelný pomocník při sterilizaci roušky, mobilu a dalších předmětů
Studie britské společnosti Initial Washroom Hygiene ukázala, že například na povrchu mobilních telefonů v průměru najdeme 1,479 kolonií bakterií. To je sedminásobek oproti záchodovému prkénku. V dnešní době si neustále klademe otázku, jak udržovat v čistotě nejen mobily, ale také roušky (mohou to být kupované, ale i šité), klíče, brýle, ale také zubní kartáčky. Na všem ulpívají mikroorganizmy. Řešením jsou sterilizátory. Například modely značky Deveroux využívají UV záření o vlnové délce 253,7 a hodí se pro všechny předměty, včetně elektroniky, či roušek, které není možné vyvařovat.
Dezinfekce roušky stisknutím tlačítka
Přitom ovládání podobného zařízení zvládne každý. Do sterilizátoru vložíte předmět ke sterilizaci, zavřete víko a tlačítkem zahájíte proces. Po uplynutí stanovaného času (v závislosti na předmětu) máte hygienicky čistý předmět.
Čistěte vzduch – pomůže vám čistička!
Ať už udržujete domácnost nebo kancelář v dokonalém pořádku, stejně se nevyhnete prachu, alergenům a dalším mikroorganizmům v ovzduší. Přitom se vším si poradí čistička vzduchu. Některé nečistí jen vzduch – kombinují funkci ionizátoru a zvlhčovače, což pomůže s odfiltrováním prachu, pylů, plísní, virů a bakterií, ale také zvlhčí suchý vzduch a odstraní kouřový zápach.
Tipy, co vám v boji s viry a bakteriemi pomůže
Na trhu je celá řada produktů v různých cenových hladinách. Nemusíte se jen zaměřovat na top značky jako jsou Laurastar nebo Deveroux, které patří mezi špičku. Jestli se ale chcete vyhnout nákaze, je důležité si důkladně mýt ruce a dodržovat hygienu.
- Žehlicí systém Laurastar SMART U (cca 50,000 Kč)
- Přenosný parní generátor Laurastar Lift Plus Blue Sky (cca 13,000 Kč)
- Multifunkční UV sterilizátor Deveroux MS1688-8 (cca 1,100 Kč)
Věděli jste, že se dá hraním her hledat lék na různé nemoci? Například pomocí puzzle hry Foldit.
Komentáře