Plešoune jezuitská, i na tebe čeká kotel v Pekle po boku Vendelína.
POLITIKA
Senátor Pavel Fischer: Profil kandidáta na prezidenta ČR
„Nechci, aby za českým prezidentem stály peníze miliardářů ani finančníci napojení na vládnoucí kruhy v Rusku,“ řekl Pavel Fischer, když poprvé kandidoval na prezidenta. Bude jeho rétorika pokračovat ve stejném duchu, nebo bude tentokrát ve svých projevech razantnější?
Životopis - Názory - Rodina
Volby 2018 - Volby 2023
Foto: ČTK / Kamaryt Michal
Pavel Fischer: Životopis, STEM, senát, velvyslanec
Pavel Fischer se narodil 26. srpna 1965. Jeho otec, Jan Fischer, působil od roku 1954 jako vědecký pracovník ve Fyzikálním ústavu Akademie věd. I přesto, že měl omezené možnosti uplatnění způsobené tím, že nebyl členem KSČ, se stal předním odborníkem ve svém oboru. Jeho matka Jana byla vystudovaná učitelka hudby a českého jazyka.
Fischer v letech 1984–1990 vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor čeština – francouzština. Ve studiu v roce 1990 a 1991 pokračoval na Centre International de Formation Chrétienne ve Švýcarsku, 1998–1999 absolvoval Vysokou školu administrativy - Ecole Nationale d´Administration (ENA), prestižní školu pro úředníky.
Podívejte se, jaké mají kandidáti šance podle Tipsportu
Roku 1983 nastoupil do pražského závodu Geofyzika Brno jako dělník geofyzikálního průzkumu. V rámci civilní služby v letech 1991–1993 pracoval na pražském arcibiskupství. V letech 1993–1995 působil jako zástupce ředitele pražského Institutu komunikace. Pavel Fischer působil během prezidentství Václava Havla jako jeho poradce. Od roku 2003 až do roku 2010 zastával funkci českého velvyslance ve Francii a Monaku. Podle serveru idnes 2010–2013 pracoval v diplomacii jako poradce pro strategické a bezpečnostní otázky pro vládní i nevládní sektor, spolupracoval s firmami v oblasti městské dopravy a digitální ekonomiky. Mezi lety 2015 až 2017 zastával funkci ředitele neziskové organizace STEM, která se zabývá výzkumy veřejného mínění.
Na oficiálních stránkách je uvedeno, že „ve volbách do Senátu Parlamentu ČR v říjnu 2018 byl zvolen senátorem ve volebním obvodu č. 17 v Praze. Dvakrát byl zvolený předsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost.“
Mgr. Pavel Fischer | |
Datum narození | 26. srpna 1965, Praha |
Věk | 57 let |
Ocenění | monacký Řád svatého Karla, francouzský Řád čestné legie |
Jazykové znalosti | plynně francouzsky, anglicky a katalánsky, částečně německy a rusky |
Funkce | Člen Senátu Parlamentu České republiky od 2018 |
Člen strany | Nezařazení (Nez.) |
Názory Pavla Fischera: homosexuálové, KSČ, Rusko, euro a migrace
Fischer nebyl členem KSČ. Pro Seznam Zprávy řekl, že má totalitu v živé paměti a už nikdy v ní nechce žít. Opakovaně kritizuje při různých příležitostech KSČM.
V minulosti prosazoval orientaci České republiky směrem na Západ. Podle Deníku patří mezi zastánce silné spolupráce v rámci Evropské unie i NATO. Rovněž se domníval, že Česko by mělo přijmout uprchlíky podle kvót EU (2017). Pro penize.cz na otázku ohledně islamizace Evropy mluvil o tom, že se nebojí. „Je však třeba bránit hodnoty, z nichž vyrůstá naše moderní státnost. Například občanský princip, který předpokládá, že náboženství patří do privátní sféry."
Jako konzervativní katolík se staví proti adopci dětí homosexuálními páry. Během své minulé předvolební kampaně svůj výrok rozvíjel dál o to, že by homosexuála nejmenoval ústavním soudcem. Ačkoliv se několikrát omlouval, bude se jeho prohlášení nejspíše citovat i před těmito volbami. Tento rok v říjnu opět odmítl legalizaci stejnopohlavních manželství, neboť podle něj se pak „budou shánět děti na trhu a bude se s nimi obchodovat,“ uvedly Seznam Zprávy. Nicméně na dotaz novinářů, jestli by jako prezident podepsal zákon o manželství pro všechny, odpověděl, že ano.
Fischer bude podle e15 prosazovat veřejnou diskusi o měnové unii, a to jednak proto, že se Česko už k tomuto členství jednou zavázalo a také z toho důvodu, protože není možné podceňovat význam společné měny jako prvku bezpečnosti. V současné době ale není podle něj vhodná doba pro přijetí eura.
Pavel Fischer je samozřejmě aktivní na sociálních sítích, zejména na Facebooku. Podívejme se na některé z jeho příspěvků:
K otevřeným diplomatickým kanálům s Ruskem: „Adresu, na kterou se můžeme případě obrátit, je samozřejmě dobré znát. Problém ale je, že Rusko se k nám chová jako nepřátelský stát. Způsobilo u nás vážný teroristický útok ve Vrběticích, ke kterému se nejenom nehlásí, ale vůbec se neomluvilo, natož nás odškodnilo. Jsme tedy v hluboké krizi, mluvit o nějakých diplomatických stycích prostě není možné.“ (13.11.2020)
„Nad Chersonem opět vlaje ukrajinská vlajka. Naše vojenská pomoc Ukrajině funguje. Rusko musí vrátit zpět vše, co ukradlo. Potom bude možné zasednout k jednacímu stolu.“ (11.11.2020)
K otázce, jaké změny by provedl na Pražském hradě, kdyby se stal prezidentem: „Především bych odstranil ohavné salašnické budky u vchodů do Hradu, které slouží k prohlídkám příchozích. A protitankové zátarasy ve směru od Prašného mostu. A pak bych Hrad znovu otevřel lidem. Pořádala by se tam divadelní představení a koncerty v zahradách pro širokou veřejnost. Přímo na Hradě bych zřídil edukační centrum se zázemím pro školáky a studenty. A protože Hrad je také vzácná památka s jedinečnou architekturou, mohlo by v jeho zdech sídlit centrum české kultury, moderní architektury a designu. Prezidentskou kancelář bych přenesl mimo areál Pražského hradu. Její činnost by tak byla efektivnější, víc transparentní a lidé by tam měli blíž. Kancelář by mohla sídlit někde v podhradí nedaleko budov sněmovny, senátu a úřadu vlády, aby i úředníci kanceláře měli blíž k parlamentu. Slavnostní prostory Pražského hradu by nadále sloužily k přijímání státních návštěv a k různým oficiálním událostem.“ (7.11.2020)
Pavel Fischer: Rodina, manželka, děti
S manželkou Klárou, se kterou se oženil v roce 1993, vychovali čtyři děti. Nejstarší Vojtěch od narození čelil těžkému postižení, kterému roku 2013 ve svých devatenácti letech podlehl. Barbora, Benedikt a Markéta studují na vysokých školách.
Manželka Klára Fischerová pracuje v domácím hospici Cesta domů na území hl. m. Prahy a je zakladatelkou nadačního fondu Loďka zaměřeného na zlepšení podmínek dětské paliativní péče v nemocnicích.
Pavel Fischer a volby 2018
První kolo prezidentských voleb se konalo 12. a 13. ledna 2018. Pavel Fischer získal 526 694 hlasů (10,23 %) a umístil se na 3. místě. Z devíti kandidátů do druhého kola postoupili současný prezident Miloš Zeman a bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Ve druhém kole, které se uskutečnilo 26. a 27. ledna, zvítězil Miloš Zeman. Pavel Fischer do druhého kola podpořil Jiřího Drahoše.
Pavel Fischer: Volby 2023, program, preference
Termín prezidentských voleb je stanovený na 13. a 14. ledna 2023. Ve třetí přímé volbě se rozhodne o nástupci Miloše Zemana.
Podle agentury Median se prozatím senátor Pavel Fischer umístil na čtvrtém místě (7,5 %). Kandidáty na prezidenta 2023 jsou: Andrej Babiš, Jaroslav Bašta, Tomáš Březina, Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer, Karel Janeček, Danuše Nerudová, Petr Pavel, Denisa Rohanová, Josef Středula, Tomáš Zima.
V rozhovoru pro Xantypu (2017) Pavel Fischer říká, že „prezident by měl vracet politiku do rámce ústavnosti. Když připouští takhle dalekosáhlý a kreativní výklad ústavy, je to zneklidňující. Vytváří to nejistotu. Ústava je pakt. Ústava je smlouva mezi občany a jejich politiky. První, kdo to má respektovat, je ústavní činitel."
Mezi své prezidentské priority řadí např. napomáhání celospolečenskému dialogu a vytváření konsensu ve všech tématech, která mají potenciál rozdělovat společnost. Bude připomínat tradice naší státnosti, hrdinství legionářů a odboje, oběti holocaustu, obou světových válek a komunistické totality, posilovat odolnost naší společnosti vůči nepřátelským vlivům a chránit vrcholnou suverenitu České republiky.
V oblasti ekonomiky chce nabádat vládu k odpovědnému hospodaření a aktivně pomáhat českým podnikatelům. Dále chce usilovat o zefektivnění systému státní správy, o navýšení podpory znevýhodněných občanů, handicapovaných, samoživitelek a podpory seniorů. Fischer uvádí, že chce „aktivně rozvíjet spolupráci s našimi spojenci, především se sousedními státy Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem, dále s USA, Francií, Spojeným královstvím a Izraelem a také s našimi spojenci v Indo-Pacifiku, především s Indií, Korejskou republikou, Tchaj-wanem a Japonskem.“ Plně podpoří energetickou bezpečnost a budování nezávislé energetiky, zasadí se také o rozvoj vzdělávání a vzdělanosti.
Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - informace zde.
Komentáře
Byli jsme Vaěi voliči i minule, ale Vase podpora dál je pro nás nepochopitelná
Vážený pane Fischere,měla jsem Vás vždy za rozumného člověka,ale to co jsem četla v novinách cituji - aby tento pán v prezidentských volbách prohrál, něco připravuji. Z dobrých důvodů ale o tom nyní nemohu mluvit,“ svěřil se Fischer.- to zcela změnilo můj pohled na Vás.Upozorňuji,že nejsem takzvaná Babišovka,ale Vy se chováte jak malé dítě - nevyhraji,tak ho utluču hrací kostkou.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Generál Petr Pavel: Profil kandidáta na prezidenta ČR
Generál Petr Pavel kandiduje na prezidenta ČR. Jaké jsou jeho šance?
Danuše Nerudová – životopis, volby 2024: Europarlament
Danuše Nerudová kandiduje do Evropského parlamentu. Sestavili jsme pro vás její profil, ve kterém se dozvíte nejen její politické názory.
Kdo kandiduje v prezidentských volbách 2023
Podívejte se, kdo bude kandidovat na prezidenta České republiky v roce 2023 ✔️ a jaké jsou šance jednotlivých kandidátů podle bookmakerů...